O NAS

Galeria w Oknie

Galeria sztuki obecnie nie posiadająca swojej siedziby.

Przez ponad 3 lata (od lutego 2018 roku do maja 2021 roku) była zlokalizowana w Wejherowie przy ulicy Puckiej 14. Było to miejsce prezentacji prac artystycznych z różnych dziedzin sztuki. Były prace rysunkowe, malarskie, fotografie i grafiki, trafiła się też mozaika, witraż, rzeźba w drewnie i instalacja artystyczna. Powierzchnia ( 1,94 m2) pozwalała na pokazywanie zazwyczaj jednego dzieła, które oglądać można było przez witrynę okienną. W ten nienachalny sposób sztuka trafiała do odbiorcy, który miał okazję do chwili refleksji, zatrzymania się w codziennym biegu.  Ekspozycja pracy trwała zwykle przez miesiąc i rozpoczynała się uroczystym otwarciem, które z uwagi na warunki powierzchniowe odbywało się na ulicy przed oknem Galerii. Zaproszeni goście, ale też przechodnie mieli szansę  porozmawiać z artystą i zapoznać się z jego twórczością.  W Galerii Sztuki W Oknie zaprezentowało swoje prace ponad 20 artystów z Polski i zagranicy. Wśród nich studenci Akademii Sztuk Pięknych, artyści profesjonalni z dorobkiem i Ci, którzy dopiero zaczęli swoją twórczą drogę. Odbyły się 33 wernisaże.

Obecnie z braku możliwości przedłużenia najmu lokalu przy ul. Puckiej 14 w Wejherowie, Galeria szuka innej siedziby.

Powstanie galerii wypłynęło z chęci promowania sztuki współczesnej, której brakuje w przestrzeni publicznej  miasta w którym mieszkamy. Jednak jej działanie nie jest ograniczone tylko do konkretnego miejsca. Promowanie  artystów i dosłowne wyjście ze sztuką do zwykłego przechodnia to cele, które realizować można wszędzie. 

Właścicielką a zarazem kuratorką Galerii jest Marta Papierowska- artysta malarz.

Galeria w Oknie to też witryna internetowa, gdzie można zapoznać się z pracami artystów, a także z ofertą sprzedaży i skontaktować w sprawie transakcji.